W żadnym z trzech przedsezonowych sparingów nie zagrał Mateusz Wypych i Bartosz Bernard. Obrońcy są niezdolni do gry z powodu kontuzji. Po weekendzie do treningów powróci Jeppe Simonsen, który otrzymał wolne po zgrupowaniu kadry.

20-letni Bartosz Bernard powraca do zdrowia po urazie jakiego nabawił się jeszcze w trakcie wypożyczenia do II-ligowej Wisły Puławy, w której występował w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Wychowanek klubu niebawem powinien być do dyspozycji trenera Grzegorza Mokrego.

Na początku przygotowań większym problemem był uraz Mateusza Wypycha. Środkowy obrońca po raz ostatni pojawił się na boisku w meczu ligowym z Wisłą Kraków, który został rozegrany 20 maja. 25-latek grał w tym spotkaniu na tzw. blokadzie i nie pojawił się już na murawie w dwóch ostatnich kolejkach minionego sezonu. Teraz wciąż narzekał dlatego został wysłany na konsultację lekarską do Poznania.

Według diagnozy, środkowego obrońcę czekają jeszcze ok. 3-4 tygodnie przerwy. Wypych straci więc początek sezonu podobnie jak przed rokiem, gdy w trakcie okresu przygotowawczego nabawił się kontuzji.

Po weekendzie do Bielska-Białej wróci Jeppe Simonsen. Boczny obrońca otrzymał kilkunastodniowy urlop po zgrupowaniu reprezentacji Haiti, która na początku lipca odpadła z rozgrywek Złoty Puchar CONCACAF.

bak