Mirosław Krysta nie będzie prezesem siatkarzy BBTS. Jego odwołanie jest już przesądzone, następczynią ma zostać Ida Szostakowska. Budowanie zespołu po spadku jest zakończone. Trenerem pozostanie Sergiej Kapelus.

To koniec pięcioletniego okresu, w którym siatkarską spółką kierował Mirosław Krysta. 63-latek stanowisko objął 1 lipca 2018 roku, gdy zastąpił Piotra Pluszyńskiego. Formalnie do zmiany w BBTS ma dojść pod koniec maja, decyzja w tej sprawie zapadła już na placu Ratuszowym, choć gmina ma w spółce symboliczny akcjonariat stanowiący niewiele ponad 1 proc. Pozostałe akcję należą do Towarzystwa Sportowego BBTS w którym Krysta pełni rolę wiceprezesa, a Pluszyński jest prezesem stowarzyszenie.

W rzeczywistości, to władze miasta rozdają karty w spółce, bo co roku dotują klub kwotą ok. 2 mln zł, co stanowi znaczną część budżetu bez której BBTS po prostu by nie istniał. Dlaczego zmiana prezesa jest konieczna? W klubie potrzeba świeżości i młodej krwi - mówią w Ratuszu. Następczynią prezesa Krysty będzie Ida Szostakowska. To była siatkarka, w Bielsku-Białej działa na rynku nieruchomości. Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, bielszczanka organizowała zakwaterowanie dla uchodźców. 

- Dzięki Idzie Szostakowskiej, wspaniałej kobiecie o wielkim sercu, uchodźcy, których przywożę, mają gdzie mieszkać. Postawa Polaków jest dla mnie niesamowicie budująca, nie spodziewałem się takiej skali pomocy - mówił dla serwisu sportowefakty.wp.pl Sergiej Kapelus, trener BBTS pochodzący z Ukrainy.

Nowa pani prezes wejścia do klubu będzie miała ułatwione. Budowanie drużyny na nowy sezon jest już praktycznie zakończone. Trenerem pozostanie Sergiej Kapelus, który w trakcie poprzedniego sezonu zakończonego spadkiem z ekstraklasy zastąpił Harry’ego Brokkinga. Z zespołem po bolesnym spadku pożegnała się większość zawodników. Nowe kontrakty podpisali tylko dwaj środkowi - Mateusz Zawalski i Wojciech Siek, w Bielsku-Białej zostaje także 20-letni przyjmujący Radosław Puczkowski i libero Bartosz Fijałek. Do wspomnianej czwórki klub planuje pozyskać ok. 10 zawodników. Kontrakty z nowymi siatkarzami mają być już podpisane, klub w najbliższych tygodniach będzie ogłaszał nowych zawodników.

bak