Siatkarki z Bielska-Białej nie zdołały odwrócić losów rywalizacji i przegrały walkę o brązowy medal mistrzostw Polski. We wczorajszym meczu w hali pod Dębowcem podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka ugrały jednego seta.

Łupem gospodyń padł pierwszy set wygrany dopiero na przewagi. W trzech kolejnych odsłonach górą były zawodniczki z Łodzi, a bardzo zacięta była czwarta partia spotkania. Trzeba przyznać, że kibice zgromadzeni w hali pod Dębowcem, byli świadkami dobrego spotkania, w którym nie brakowało wielkich emocji.

BKS Bostik kończy sezon na czwartym miejscu. To najlepsza pozycja siatkarek od 10 lat.

BKS Bostik Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 1:3 (26:24, 22:25, 17:25, 25:27)

BKS: Nowicka, Janiuk, Borowczak, Majkowska, Szczepańska-Pogoda, Damaske, Mazur (libero) oraz Abramajtys, Nowak, Chmielewska, Szymańska.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Stan rywalizacji - 3:0 dla Budowlanych.