W sobotę piłkarki Rekordu pojechały na arcyważny pojedynek do Częstochowy. Obie drużyny będąc na drugim i trzecim miejscu w tabeli walczyły w tym spotkaniu o awans. Wygrana zespołu z Bielska-Białej przybliżyła ich do upragnionego celu.

Po szybkim ataku Skra objęła prowadzenie, lecz nie na długo. Po dośrodkowaniu Wiktorii Pietrzyk defensorka miejscowych dotknęła piłki ręką, podyktowany rzut karny na gola zamieniła Karolina Czyż. W drugiej połowie zarysowała się przewaga biało-zielonych, które w 10 minut rozstrzygnęły losy rywalizacji.

Przy kornerze doskonale odnalazła się Klaudia Kubaszek, z kolei młodzieżowa reprezentanta kraju Julia Gutowska błysnęła refleksem i strzeleckim instynktem zdobywając w krótkim czasie dwie bramki! W doliczonym czasie gry „stempel” na spektakularnym zwycięstwie przystawiła Maja Szafran.

W kolejnym spotkaniu, ostatnim przed własną publicznością, „rekordzistki” podejmą w sobotę 13 maja zespół UKS Trójka Staszkówka Jelna. Zdobycie w tym meczu chociaż jednego punktu da awans.

Skra Częstochowa - Rekord Bielsko-Biała 1:5 (1:1)
Bramki: Kohut (11') - Czyż (15' z karnego), Kubaszek (59'), Gutowska (66', 69'), Szafran (90')

Rekord: Majewska - Pietrzyk, Kubaszek, Piekarska, Cygan - Kłębek, Suwada (55. Nowacka), Czyż (55. Szostak), Gąsiorek (55. Skolarz) - Moskała (78. Szafran), Chóras (46. Gutowska).

db

Zdjęcie: Łukasz Glejzer