Przegrały pierwszy półfinał siatkarki BKS Bostik, które w Łodzi zmierzyły się z ŁKS-em. Gospodynie dzisiejszego spotkania zakończyły fazę zasadniczą jako najlepszy zespół w stawce. Mecz rewanżowy we wtorek w hali pod Dębowcem.

Zespół z Łodzi był zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania i pozostaje głównym kandydatem do złotych medali mistrzostw Polski. Potwierdziły to dwa pierwsze sety, w którym ŁKS szybko odskoczył rywalkom z Bielska-Białej i do samego końca partii kontrolował wydarzenia na parkiecie.

W trzecim secie to BKS objął prowadzenie 5:1, ale gospodynie szybko doprowadziły do remisu (7:7). W kolejnych minutach na kilka punktów ponownie odskoczyły przyjezdne (17:14), ale po chwili znów drużyna ŁKS-u doprowadziła do remisu (21:21) i nie dała wydrzeć sobie zwycięstwa w sobotni meczu.

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

BKS: Pierzchała, Nowicka, Borowczak, Majkowska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Nowak (libero), Mazur (libero) oraz Abramajtys, Chemielewska, Sobiczewska.

Rywalizacja w półfinale toczy się do dwóch zwycięstw. Stan rywalizacji - 1:0 dla ŁKS.