Tego w Bielsku-Białej jeszcze nie było! W czwartek, 6 kwietnia w hali pod Dębowcem po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej rozpocznie walkę o udział w tegorocznych mistrzostwach świata. Rywalem będzie Kosowo.

Polskie szczypiornistki meczem z Kosowem rozpoczną kwalifikacje na imprezę główną, którą w tym roku zorganizują Dania, Szwecja i Norwegia. Drogę do tego turnieju Polki mają średnio skomplikowaną. Kosowianki z pewnością nie są potęgą w europejskim handballu i biało-czerwone będą zdecydowanym faworytem tego dwumeczu. Awans na Mistrzostwa Świata wydaje się zatem formalnością.

Swoją pozycję w Europie trzeba będzie jeszcze udowodnić na parkiecie. Pierwszy mecz kwalifikacyjny zostanie rozegrany 6 kwietnia o 17.45 właśnie w hali pod Dębowcem. Rewanż Polki rozegrają 11 kwietnia w Prisztinie. Bilety w kategorii I kosztują 39 zł (19 zł ulgowy), w kategorii II 29 zł (14 zł ulgowy). Dla grup zorganizowanych to 10 zł za bilet (dzieci i młodzież szkolna do 18 lat - cena przy zamówieniu minimum 10 sztuk, a na każde 10 osób przypada jeden bilet bezpłatny dla opiekuna).

Bilety na platformę dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu można wysłać e-mail na adres: [email protected] (bilet w cenie 14 zł - wejście na podstawie jednego biletu dla osoby niepełnosprawnej z opiekunem). Dla dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny z opiekunem bez gwarancji miejsca siedzącego.

aj

Zdjęcia: ZPRP