Czternastu byłych piłkarzy Podbeskidzia, którzy w barwach bielskiego klubu rozegrali co najmniej 100 spotkań zostało wczoraj uhonorowanych w przerwie meczu z GKS-em Tychy. Tym samym zainaugurowana została działalność „Klubu 100”.

Specjalna tablica z reprezentantami „Klubu 100 - najstarsi Górale” pojawiła się w strefie VIP stadionu przy ul. Rychlińskiego, a zakładka z uhonorowanymi piłkarzami będzie dostępna również na stronie internetowej klubu. W przyszłości Podbeskidzie planuje organizację Memoriału Grzegorza Więzika, w którym drużyna złożona z piłkarzy zrzeszonych w legendarnym gronie będzie reprezentować barwy Podbeskidzia.

Wczoraj w przerwie spotkania nominacje odebrało czternastu byłych piłkarzy Podbeskidzia, którzy w barwach klubu rozegrali co najmniej 100 spotkań ligowych i pucharowych na szczeblu centralnym, czyli od sezonu 2002/03 oraz zakończyli lub kończą karierę. Na płycie pojawili się (na głównym zdjęciu górny rząd od lewej): Łukasz Merda, Łukasz Gorszkow, Grzegorz Pater, Sławomir Cienciała, Juraj Dancik, Richard Zajac, Tomasz Górkiewicz, Robert Demjan i Jarosław Bujok oraz w dolnym rzędzie od lewej: Dariusz Kołodziej, Bartłomiej Konieczny, Marek Sokołowski, Krzysztof Chrapek i Piotr Malinowski.

Kryterium spełniają również Dariusz Łatka, Mariusz Sacha, Damian Chmiel, Sylwester Patejuk oraz Piotr Koman, ale z różnych względów nie mogli być obecni podczas wczorajszej uroczystości.

bak