Przyjaciele, wychowankowie i podopieczni na sportowo upamiętnili zmarłego Marcina Biskupa. Dziś w hali w Cygańskim Lesie odbył się turniej oldbojów z udziałem drużyn z którymi związany był wychowanek BBTS. Na widowni pojawiła się rodzina zmarłego, prezydent miasta Jarosław Klimaszewski oraz prezes Rekordu Janusz Szymura. 

Marcin Biskup był niezwykle sympatyczną i lubianą postacią w lokalnym środowisku sportowym. Przygodę z piłką zaczynał jako bramkarz BBTS „Włókniarz”, następnie był zawodnikiem Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska i bialskiej Stali. Karierę przerwaną przez kontuzję kontynuował w roli trenera.

Wpierw pracując z młodzieżą BBTS-u i BKS, w 2003 roku podjął pracę Rekordzie, gdzie prowadził futbolowe i futsalowe grupy młodzieżowe. Marcin Biskup miał znaczący wkład w pierwsze, wymierne sukcesy w historii klubu. Na początku 2007 roku objął seniorski zespół biało-zielonych, z którym w sezonie 2008/09 wywalczył awans do Futsal Ekstraklasy. W następnym sezonie Rekord uplasował się na 4. pozycji w lidze.

W kolejnych latach prowadził LKS Czaniec (w sezonie 2011/12 zespół wygrał rozgrywki w IV lidze walcząc do samego końca o awans z Rekordem, którego trenerem był jego przyjaciel Mirosław Szymura), Drzewiarza Jasienica i czechowickiego MRKS-u (współudział w awansie do IV ligi). Po rozstaniu z klubem z Czechowic-Dziedzic nie prowadził już żadnej drużyny, skupił się na pracy w rodzinnej firmie Elbis.

17 lutego 2019 roku nagłe odejście Marcina Biskupa zasmuciło nas wszystkich...

I Memoriał Marcina Biskupa - harmonogram gier:
(10:00) BKS Stal - BBTS Włókniarz, (10:15) Drzewiarz Jasienica - Elbis (10:30) LKS Czaniec - Rekord, (10:45) MRKS Czechowice-Dziedzice - BBTS Włókniarz, (11:00) BKS Stal - Rekord, (11:15) Drzewiarz - LKS Czaniec, (11:30) MRKS - Elbis, (11:45) BBTS Włókniarz - Rekord, (12:00) BKS Stal - Drzewiarz, (12:15) MRKS - Rekord, (12:30) Elbis - LKS Czaniec, (12:45) BBTS Włókniarz - Drzewiarz, (13:00) MRKS - LKS Czaniec, (13:15) Rekord - Drzewiarz, (13:30) Elbis - BKS Stal, (13:45) MRKS - Drzewiarz, (14:00) LKS Czaniec - BKS Stal, (14:15) Elbis - BBTS Włókniarz, (14:30) MRKS - BKS Stal, (14:45) LKS Czaniec - BBTS Włókniarz i (15:00) Rekord - Elbis.

MVP memoriału - Łukasz Mentel
Najlepszy strzelec - Piotr Szymura
Najlepszy bramkarz - Aleksander Waszka

Klasyfikacja końcowa:
1. Rekord Bielsko-Biała
2. Elbis
3. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
4. BKS Stal Bielsko-Biała
5. MRKS Czechowice-Dziedzice
6. LKS Czaniec
7. Drzewiarz Jasienica

LKS Czaniec: S. Bączek - Młocek, Ulman, Bogunia, Jurecki, Stokłosa, Grzybek, Pluskota, Czygier
Elbis: Rozmus - Piechowicz, Mentel, Kordeczko, Widuch, Ruff, Maliarczuk, Kobza
Rekord: Waszka - Szymura, Łysoń, Polašek, Bubec, Szal, Machura, Wojtas
MRKS: Jacak - Gola, Żyła, G. Sztorc, M. Sztorc, Jonkisz, Kozioł, Jarmuz, Pokusa
Drzewiarz: Żebrowski - Łazio, Palowski, Myszkowski, Handzel, Furczyk, Kowalczyk, Kubicz, Koziar, Glos, Żyrek BKS: Biernat - Czas. W. Jurasz, P. Jurasz, Gębala, Gąsiorek, Genc, Pilarz, Suchowski, Pryga, Kobendza, Duleba, Marzec
BBTS: Kwiatkowski - Kaleta, A. Rucki, Kania, Sowiński, Szymanek, Kaczor, Suski, Sokołowski, Olecki, Golonka

bak

Zdjęcie: Paweł Mruczek/Rekord