Vitoria Guimaraes chce pozyskać Emre Celtika. Jak informują media, za kapitana reprezentacji Turcji do lat 19 miała zostać złożona oficjalna oferta. Podbeskidzie nie będzie robić problemów z odejściem, ale oferta musi być rekordowa.

Informacja o możliwym transferze Celtika do klubu portugalskiej ekstraklasy pojawiła się dziś rano. W ostatnim czasie 20-letni ofensywny pomocnik z Turcji zmienił agenta, który usilnie pracuje nad transferem piłkarza do zachodniej ligi. W czwartek turecki dziennikarz Yağız Sabuncuoğlu, którego na Twitterze śledzi ponad 770 tys. osób, poinformował, że ofertę za piłkarza Podbeskidzia złożyła Vitoria Guimaraes. 

Bielski klub nie będzie robił piłkarzowi problemów z odejście, ale oferta za Celtika musi być na odpowiednim poziomie. Piłkarz dołączył do Podbeskidzia rok temu, początkowo był wypożyczony, ale latem wykupiono go z Fortuny Sittard. Młodzieżowy reprezentant Turcji podpisał z "Góralami" kontrakt do czerwca 2026 roku. 

Dwa najwyższe transfery w historii klubu to sprzedaż Krzysztofa Chrapka do Lecha Poznań (950 tys. zł w 2009 roku) oraz Kacpra Kostorza do Legii Warszawa (ok. 900 tys. zł w 2019 roku).

bak

Zdjęcie: Szymon Jaszczurowski/TS Podbeskidzie