Oryginalna melodia z "Janosika" znów puszczana będzie na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. To wyniki ankiety, którą klub przeprowadził wśród kibiców. Niewiele ponad połowa głosujących nie chce żadnych zmian w herbie Podbeskidzia.

10 dni temu na stronie klubowej Podbeskidzia zapoczątkowana została ankieta, w której jedną z kwestii była melodia przy jakiej na murawę wychodzą piłkarze. Dziś klub poinformował o jej wynikach. - Zdecydowana większość respondentów uznała, że oryginalna wersja popularnego utworu ich zdaniem jest lepsza, bardziej nadająca się do zagrzewania zawodników do walki, dlatego od początku nowej rundy zarówno kibiców, jak i piłkarzy powita oryginalny "Janosik"! - zakomunikował klub.

W kwestii utworu puszczanego po zdobytej bramce rywalizacja była zacięta, ale najwięcej głosów zdobył przebój Armina van Buurena pt. "Blah blah blah". Najwięcej emocji budział kwestia ew. zmiany herbu. Ponad połowa ankietowanych - 54 proc. opowiedziało się za brakiem jakiejkolwiek ingerencji w herb, 32 proc. chętnie widziałoby jego delikatne odświeżenie, a pozostała część zaakceptowałaby jego zmianę.

Podbeskidzie poinformowało również, że w rundzie wiosennej powrócą konkursy w przerwie meczów.

db

Zdjęcie: Szymon Jaszczurowski/TS Podbeskidzie