Czterech piłkarzy jest blisko opuszczenia drużyny Podbeskidzia. Równocześnie od kilku dni pod okiem sztabu szkoleniowego trenuje dwóch młodych piłkarzy: bramkarz Stali Rzeszów oraz napastnik z II-ligowej Siarki Tarnobrzeg.

Wspomniana na wstępie czwórka piłkarzy, to zawodnicy którzy otrzymali zgodę na transfer lub wypożyczenie. Bartosz Bernard ma spędzić rundę wiosenną w II-ligowej Wiśle Puławy, Kacper Wełniak ma trafić na ten sam poziom rozgrywkowy do Motoru Lublin, podobnie jak Dawid Polkowski, którego chce Znicz Pruszków. Szczebel niżej, do Polonii Bytom, wypożyczony ma zostać bramkarz Krystian Wieczorek.

Równocześnie klub z Bielska-Białej testuje młodych zawodników. Do roli drugiego bramkarza przymierzany jest 22-letni Wiktor Kaczorowski ze Stali Rzeszów (jesienią 1 mecz w I lidze), a klub sprawdza także Dawida Bałdygę. 20-letni napastnik w minionej rundzie rozegrał 13 spotkań i zdobył jednego gola.

W sobotę Podbeskidzie rozegra pierwszy sparing podczas zimowych przygotowań. Rywalem będzie III-ligowy Pniówek Pawłowice Śląskie. Mecz zaplanowano o godz. 12.00 na boisku przy ul. Młyńskiej.

bak

Zdjęcie: Szymon Jaszczurowski/TS Podbeskidzie