Pierre Pujol rozwiązał kontrakt z bielskim klubem. Rozgrywający dołączył do BBTS w październiku, gdy w trakcie sezonu z drużyny odszedł... Jan Zimmermann. Teraz z klubu odchodzi Francuz, a w zespole pozostaje tylko jeden rozgrywający.

- Mecz z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle był ostatnim występem francuskiego rozgrywającego - poinformował dziś BBTS. Kontrakt z siatkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron i przestał obowiązywać z dniem 7 stycznia. Pujol w obecnym sezonie wystąpił w 13 spotkaniach PlusLigi, w których zdobył 21 punktów dla bielskiego zespołu. 39-latek ma przenieść się do Rumunii.

Francuz podążył drogą Jana Zimmermanna, który w połowie października odszedł z BBTS do włoskiego Vero Volley Monza. Pujol zastąpił Niemca, a po trzech miesiącach sam opuścił drużynę z Bielska-Białej.

BBTS z dorobkiem pięciu punktów jest ostatni w PlusLidze. Bilans zespołu to dwie wygrane i 17 porażek. 6 stycznia we własnej hali podopieczni Sergieja Kapelusa przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (0:3).

bak

Zdjęcie: BBTS Bielsko-Biała