Trwa sezon pływackich Mistrzostw Okręgu Śląskiego. Świetne występy zanotowali pływacy z Bielska-Białej. Natalia Działkowska popłynęła najszybciej w tym sezonie w kraju.

W Radlinie rywalizowali pływacy rocznika 2000. Nie miała sobie równych w konkurencjach 50 m stylem motylkowym (piąty wynik w tym sezonie w Polsce) i 100 m stylem zmiennym Katarzyna Kołodziej. Do tej zdobyczy Katarzyna dorzuciła jeszcze  brązowy medal na 100 m stylem dowolnym. W czołówce pojawili się jeszcze inni pływacy z UKS Nowego Klubu Pływackiego z Bielska-Białej. Jakub Łątka zajął ósme miejsce w konkurencji 100 m stylem motylkowym, na tym samym miejscu przepłynął 200 m stylem dowolnym Mateusz Jaromin.

Gliwice były z kolei miejscem rywalizacji dwunastolatków. Wyśmienitym występem popisała się Natalia Działkowska, której wynik na 100 m stylem zmiennym stał się najlepszym w tym sezonie wynikiem w kraju. Natalia stanęła jeszcze na najniższym stopniu podium w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Potwierdziła swoje wysokie aspiracje sztafeta chłopców 4x100 m stylem zmiennym. Dysponująca wyrównanym składem drużyna NKP wywalczyła w Gliwicach drugie miejsce, a medale odebrali Beniamin Budzich, Mikołaj Węglarz, Mikołaj Paszko i Jakub Cempla.

Warto też dodać o czołowych miejscach w klasyfikacjach indywidualnych. Mikołaj Paszko zajął szóste miejsce na 100 m stylem zmiennym i siódme miejsce na 50 m stylem motylkowym. Z kolei Benek Budzich jako specjalista stylu grzbietowego wywalczył ósme miejsce na 100 m i dziewiąte miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym.