Szczepan Mucha został ogłoszony piłkarzem Piasta Gliwice. 18-latek podpisał umowę z nowym klubem do 2026 roku, po sezonie wygasała jego umowa z Rekordem.

Dla bielskiego klubu była to więc ostatnia okazja, by zarobić na transferze utalentowanego piłkarza. Szczepan Mucha budził zainteresowanie m.in. Wisły Płock i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, ale karierę postanowił kontynuować w Piaście Gliwice. Jak słyszeliśmy już kilka tygodni temu, wielkim orędownikiem talentu Muchy był trener Waldemar Fornalik, który kilka miesięcy temu rozstał się z Piastem.

Mimo zmiany na stanowisku trenera transfer został sfinalizowany - dziś nad ranem oficjalnie ogłosił go Piast. - Szczepan to młodzieżowy reprezentant kraju, więc cieszę się, że kolejne kroki w swojej karierze będzie stawiał w barwach niebiesko-czerwonych. Udało nam się dojść do porozumienia jeszcze przed pierwszym zgrupowaniem - mówi Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Rok temu kontrakt z Górnikiem Zabrze podpisał Jan Ciućka. Były napastnik Rekordu Bielsku-Biała minionego roku nie zaliczy jednak do szczególnie udanych - nie udało mu się zadebiutować w ekstraklasie, niezbyt dużo gra także w rezerwach Górnika, które występują na tym samym poziomie co Rekord.

bak