To pierwszy tego typu sukces w historii klubu. Gracze z Cygańskiego Lasu w finale halowego Pucharu Polski ograli po dogrywce zespół gospodarzy - Pogoń Szczecin.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla bielszczan, zupełnie podobnie jak sobotnie starcie z Wisłą Kraków. Szybko do bramki szczecinian trafili Artur Popławski i Wojciech Łysoń i Pogoń musiała gonić wynik. W 16. minucie rywalizacji było już 2:2, jednak bramkę do szatni zdobyli biało-zieloni, a konkretniej na listę strzelców ponownie wpisał się reprezentant kraju - Popławski. W drugiej części rywalizacji do wyrównania za wszelką cenę dążyli gospodarze i sztuka ta udała się im w 28. minucie gry. Michał Kubik skutecznie dobijał obroniony strzał przez Aleksandra Waszkę.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik spotkania nie uległ zmianie. W dogrywce decydujący cios zadał Radek Polasek, który bramkę zdobył uderzeniem z rzutu wolnego. Rekord Bielsko-Biała po raz pierwszy w historii zdobywcą Pucharu Polski. To największy sukces drużyny.

Pogoń Szczecin - Rekord Bielsko-Biała 3:4 (3:3)
Bramki: Popławski (5', 20'), Łysoń (11'), Polasek (47' z wolnego)

Rekord: Brzenk - Janovsky, Machura, Mentel, Dura, Szłapa, Popławski, Łysoń, Marek; Szymura, Polasek, Bubec, Sojka, Waszka.