BBTS po szóstej porażce w sezonie pożegnał się ze swoim szkoleniowcem. Harry Brokking to pierwszy w tym sezonie trener zwolniony w PlusLidze. Jego obowiązki przejął asystent i były kapitan drużyny Sergiej Kapelus.

Decyzja zarządu klubu zapadła w piątek, a dziś została oficjalnie podana. W czwartek BBTS we własnej hali przegrał z LUK Lublin i poniósł szóstą porażkę w sezonie. Beniaminek po siedmiu kolejkach na swoim koncie ma tylko dwa punkt za wygraną z Czarnymi Radom i jest zdecydowanie najsłabszą ekipą w stawce.

- Pełniącym obowiązki pierwszego szkoleniowca zespołu został Sergii Kapelus, dotychczasowy asystent trenera Brokkinga. Tym samym były kapitan BBTS poprowadzi drużynę już w niedzielnym meczu w Zawierciu.

Brokking pracę w Bielsku-Białej rozpoczął w październiku 2019 roku, w maju BBTS pod jego wodzą awansował do ekstraklasy. Niewykluczone, że były szkoleniowec zostanie w klubie w innej roli. Jego żona - Monika - pełni w klubie rolę kierownika drużyny oraz rzecznika prasowego klubu.

bak

Foto: BBTS