Bartosz Bernard otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 20. Boczny obrońca Podbeskidzia zapracował sobie na powołanie dobrą dyspozycją w lidze. Jeszcze w zeszłym sezonie piłkarz występował w IV lidze w barwach Drzewiarza Jasienica.

19-latek otrzymał powołanie na wrześniowe spotkania w ramach Elite League. Polacy zmierzą się na wyjeździe z rówieśnikami z Niemiec (23 września) oraz u siebie z reprezentacją Portugalii (27 września). 

Jeszcze w zeszłym sezonie Bernard występował w barwach IV-ligowego Drzewiarza Jasienica, dokąd został wypożyczony z rezerw Podbeskidzia. Na początku przygotowań do nowego sezonu piłkarz otrzymał szansę od trenera Mirosława Smyły i rozpoczął sezon jako podstawowy młodzieżowiec Podbeskidzia.

Bartosz Bernard dotychczas zagrał w siedmiu ligowych spotkaniach Podbeskidzia i strzelił jednego gola w meczu z GKS-em Tychy. Obrońća zbierał bardzo dobre recenzję za grę na początku sezonu. W ostatnich kolejkach pauzował z powodu urazu, ale w weekend wystąpił w meczu IV-ligowych rezerw.

bak