Dziś w siedzibie BBOSiR doszło do otwarcia ofert w postępowaniu na modernizację boiska Zapory Wapienica, które po modernizacji ma mieć sztuczną nawierchnię oraz trybuny na ponad 430 miejsc. Inwestycja ma zostać ukończona wiosną 2023.

Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektora Sebastiana Wyszyńskiego, w postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Firma z Bytomia za realizację prac oczekuje kwoty 7,41 mln zł, propozycja spółki z Katowic jest droższa i i opiewa na kwotę 7,73 mln zł. Inwestor na inwestycję zabezpieczył kwotę 7,24 mln zł. - Obecnie trwa analiza złożonych ofert, po niej zapadnie decyzja co dalej z postępowanie - mówi dyrektor BBOSiR.

Jeśli złożone oferty są zgodne ze specyfikacją zamówienia i uda się wygospodarować brakujące środki finansowe, to inwestycja rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Zgodnie z planami inwestora, modernizacja boiska Zapory ma zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2023 roku. Stadion w Wapienicy zyskać ma m.in. częściowo zadaszone trybuny na ponad 430 miejsc siedzących. Wymieniona zostanie także nawierzchnia płyty boiska oraz jej podbudowa. Płyta po modernizacji będzie sztuczna.

Przy okazji tych prac wykonany zostannie drenaż terenu, kanały teletechniczne oraz instalacje elektryczne do planowanego oświetlenia. Wokół boiska staną cztery 17-metrowe słupy, które zapewnią oświetlenie o mocy 200 luksów. Dzięki inwestycji na boisku Zapory będzie można organizować mecze IV-ligowe. 

bak