Dariusz Żuraw został ogłoszony nowym trenerem Podbeskidzia. Kontrakt z 50-latkiem został podpisany do czerwca 2024 roku. Celem jest awans do ekstraklasy.

Poszukiwania nowego trenera Podbeskidzia rozpoczęły się po kompomitującej poraże ze Stalą Rzeszów, a los Mirosława Smyły został przesądzony po porażce z Lechią Zielona Góra. Od początku numerem 1 na liście działaczy bielskiego klubu był Dariusz Banasik, ale ten w środę podziękował za propozycję "Górali".

W czwartek przy Rychlińskiego pojawili się: Dariusz Żuraw i Dariusz Marzec. Wtedy zapadła decyzja, że trenerem na pewno nie zostanie drugi z kandydatów. Nastepnie jeszcze raz wrócono do rozmów z Banasikiem. Były opiekun Radomiaka w sobotę był w Bielsku-Białej, ale porozumienia nie osiągnięto.

Od niedzieli trwały rozmowy z Żurawiem, który dziś zaprezentowany ma zostać jako nowy opiekun Podbeskidzia. Wraz z nim do bielskiego klubu powraca trener bramkarzy Robert Mioduszewski. 50-latek to szkoleniowiec mający za sobą pracę m.in. w Lechu Poznań, z którym awansował do fazy grupowej Ligi Europy oraz zdobył wicemistrzostwo Polski. Pracował także w Zagłębiu Lubin czy Odrze Opole.

bak