W piątek na boisku przy ul. Młyńskiej rozegrany zostanie mecz piłkarski upamiętniający zmarłego Krzysztofa Sikomasa. W tym roku mija 15 lat od śmierci byłego piłkarza BBTS Włókniarz, Zapory Porąbka czy Pasjonata Dankowice.

Krzysztof Sikomas zginął w wypadku samochodowym we wrześniu 2007 roku, miał zaledwie 30 lat. Jechał na trening Zapory Porąbka, w której barwach wówczas występował. Wcześniej grał m.in. w Pasjonacie Dankowice czy BBTS-ie Włókniarz. By upamiętnić 15. rocznicę śmierci „Siko”, w piątek 2 września o godz. 16.30 na boisku przy ul. Młyńskiej zorganizowany zostanie mecz piłkarski z udziałem jego przyjaciół.

- Zawsze można było na niego liczyć w każdej sprawie. Krzysiek był niesamowitym, szczerym, koleżeńskim i uśmiechniętym facetem, którego wielką pasją była piłka nożna. Od najmłodszych lat wspólnie z kolegami spędzał wiele godzin na szlifowanie swoich umiejętności piłkarskich jak nie pod blokiem, to w klubach sportowych. Dlatego chcemy pamięć o nim uczcić, wracając tam, gdzie dla większości z nas wszystko się zaczęło, jeśli chodzi o granie w klubach piłkarskich. Boisko na „Górce” było dla wielu z nas naszym drugim domem. Tym razem zbieramy grupę przyjaciół i kolegów którzy zagrają sobie towarzyski mecz pomiędzy sobą jak za starych dobrych czasów - zapowiadają wydarzenie organizatorzy.

Memoriał będzie także okazją, by wspomnieć pamięć innego byłego piłkarza BBTS - Mariusza Brańkę. Od tragicznej śmierci byłego kapitana klubu mija w tym roku 25 lat.

bak