W ósmej kolejce Fortuna 1. Ligi bielskie Podbeskidzie przegrało dziś na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Spotkanie rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób, gdyż "Górale" po 28 minutach przegrywali już 0:3! Bramki zdobywali Poczobut, Piątek, Olejarka, Wolski oraz Julio Rodriguez, który... trafił do własnej siatki.

Pierwszy gol dla Stali to bardzo ładna i składna akcja. Przerzut z lewej strony na głowę Głowackiego, który inteligentnie zgrał do Poczobuta, a ten z pierwszej piłki posłał futbolówkę do naszej bramki. Chwilę później po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Piątka, a ten bez przyjęcia uderzył poza zasięgiem Igonena.

„Górale” próbowali swoich szans po zagraniach za plecy obrońców, którzy ustawieni bardzo wysoko sprawili nam ogromne problemy. Czterokrotnie w trakcie dwudziestu minut gry jeden z naszych zawodników znajdował się na pozycji spalonej, czym nie pozwalał dobrą finalizację akcji.

Gdy wydawało się, że TSP łapie oddech, piłka zatrzepotała w siatce po raz trzeci. Wrzutkę Olejarki chciał przeciąć Julio, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że trafił między słupki swojej bramki. Naszych zawodników czekała zatem bardzo mocna rozmowa w szatni.

Sztab szkoleniowy TSP zdecydował się w przerwie na dwie zmiany. Na poprawę gry mieli wpłynąć Misztal oraz Drzazga, którzy zastąpili Scaleta i Willmanna. Niestety, po 10 minutach mieliśmy deja vu z pierwszej połowy... Najpierw pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Olejarka, a kilka chwil później kolejną ładną akcję Stali z najbliższej odległości sfinalizował Wolski. 

Podbeskidzie nie potrafiło w tym meczu zagrozić bramce rywali. Jeden z niewielu strzałów, który potencjalnie mógł sprawić problemy Pęksie oddał głową Julio po rzucie rożnym. Trzeba również przyznać, że kilka ofiarnych interwencji hiszpańskiego obrońcy zapobiegło utracie bramek.

Stal Rzeszów - Podbeskidzie 5:0 (3:0)

bramki: 7' Poczobut, 9' Piątek, 25' Julio (sam.), 51' Olejarka, 54' Wolski

Stal: Pęksa - Polowiec, Góra, Wrona, Głowacki, Poczobut, Wolski (76' Danielewicz), Michalik (65' Małecki), Olejarka (65' Sadłocha), Piątek (65' Mustayfayev), Prokić (65' Kłos)

TSP: Igonen - Markov, Julio, Simonsen - Willmann (46' Drzazga), Scalet (46' Misztal), Jodłowiec (62' Mikołajewski), Bonifacio - Goku (62' Celtik), Biliński (76' Wełniak), Sitek

żółte kartki: Wolski, Głowacki

bb

Foto: Szymon Jaszczurowski/TSP