Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej Podbeskidzie niespodziewanie poniosło dziś trzecią porażkę w tym sezonie. Katem bielszczan w tym meczu okazał się Łukasz Sołowiej, który poprowadził gości z Niepołomic do triumfu 1:0. Kamil Biliński nie wykorzystał rzutu karnego.

Pierwsza połowa spotkania to nieciekawa dla kibiców gra obu stron. Mecz toczył się głównie w środku pola.  Najlepszą bramkową okazję przed przerwą stworzyli sobie "Górale". Piłkę na wolne pole otrzymał Sitek, ale przez złe przyjęcie piłki pierwszy doszedł do niej Komar. Niestety, swoją ofiarną interwencją bramkarz nabawił się urazu głowy i pomimo usilnych prób kontynuowania gry musiał opuścić boisko.

Zabiegi medyczne trwały na tyle długo, że sędzia zdecydował się doliczyć aż osiem minut do regulaminowego czasu pierwszej połowy. Wtedy "Górale" po raz drugi zmusili do interwencji bramkarza, gdy Drzazga zdecydował się na strzał z dystansu. Kilka chwil później oba zespoły udały się do szatni.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Żadna ze stron nie umiała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, a zagrożenie w polu karnym obu zespołów było sporadyczne. Świetnie na boisku mógł wprowadzić się Celtik. Podbeskidzie zapoczątkowało akcję na lewym skrzydle, ale strzał tureckiego pomocnika instynktownie wybronił nogą Wróblewski.

W ostatnich minutach na murawie mieliśmy prawdziwy ,,roller coaster". Po zamieszaniu w naszym polu karnym przewrócił się jeden z zawodników gości. Sędzia pierwotnie nie odgwizdał faulu, ale po interwencji VAR dopatrzył się przewinienia Bonifacio. Strzał z "11" na bramkę zamienił Sołowiej. Najlepszą możliwą odpowiedzią na sytuację gości mogliśmy oglądać parę minut później. Po raz kolejny przy pomocy VAR sędzia wskazał na wapno, ale tym razem w polu karnym Puszczy. Do rzutu karnego podszedł Biliński, który nie pokonał bramkarza z Niepołomic.

Podbeskidzie - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

bramka: 82' Sołowiej (karny)

TSP: Igonen - Simonsen, Julio, Mikołajewski (46' Markov)- Bernard (88' Misztal), Jodłowiec, Bonifacio, Sitek (66' Milasius) - Drzazga (66' Celtik), Biliński, Goku (76' Wełniak)

Puszcza: Komar (34' Wróblewski) - Cichoń (61' Bartosz), Koj, Mroziński, Pieczek, Serafin, Siemaszko (61' Boguski), Thiakane, Tomalski (93' Czarny), Wojcinowicz

żółte kartki: Mikołajewski, Sitek, Biliński, Bonifacio - Sołowiej, Tomalski, Pieczek, Koj, Thiakane