W niedzielę na kortach BKT Advantage przy ul. Ceramicznej w Bielsku-Białej rozegrane zostanie kolejne spotkania w ramach LOTTO SuperLigi. Klub z naszego miasta podejmie u siebie KS Górnik Bytom. Prezentacja drużyn o godz. 9.30.

W drużynie gospodarzy będziemy mieli okazję podziwiać gwiazdy tenisa światowego formatu, znane dotychczas kibicom tylko z ekranów telewizorów. W ekipie z Bielska-Białej prawdopodobnie zagra wschodząca gwiazda czeskiego tenisa - 18-letnia Lindę Noskową, triumfatorka ubiegłorocznego juniorskiego Roland Garrosa, obecnie sklasyfikowaną na 80. miejscu w rankingu WTA. Linda przed kilkoma tygodniami wygrała zawodowy turniej w Niemczech z pulą nagród 100 tys. dolarów.

LOTTO SuperLiga to nowatorski projekt w historii polskiego tenisa. To unikatowa formuła rozgrywek, której dynamika pozwoli odkryć emocje, jakich jeszcze ta dyscyplina nie oferowała. Rywalizacja najlepszych polskich klubów o tytuł Mistrza Polski rozpoczęła się 29 maja i w rundzie zasadniczej potrwa do 14 sierpnia.

Faza ta wyłoni cztery najlepsze kluby, które w grudniu rywalizować będą w turnieju Final Four o historyczny, pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W rozgrywkach występuje czołówka polskich tenisistów, ale również spora grupa zawodników zagranicznych, wśród których są gracze zajmujący czołowe miejsca w światowych rankingach. BKT Advantage zaliczany jest do grona ścisłych faworytów całej imprezy.

db