Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy Wimbledonu. Tenisistka mieszkająca w Bielsku-Białej w dwóch setach pokonała wyżej notowaną Katerine Sinakovą.

21-latka w zeszłym tygodniu przebrnęła eliminację i awansowała do turnieju głównego Wimbledonu. Dziś w pierwszej rundzie zawodów zmierzyła się z wyżej notowaną w światowym rankingu Kateriną Sinakovą (WTA 79) z Czech. Pierwszy set był podpisem w wykonaniu tenisistki mieszkającej w Bielsku-Białej.

Maja Chwalińska (WTA 172) potrzebowała zaledwie 24 minut, by wygrać seta 6:0. Druga partia była bardziej zacięta, ale także padła łupem zawodniczki BKT Advantage, która wygrała 7:5. Tym samym tenisistka w swoim debiucie w turnieju głównym wielkiszego szlema awansowała do drugiej rundy zmagań.

W drugiej rundzie zameldowała się także druga zawodniczka bielskiego klubu tenisowego Katarzyna Kawa (WTA 132), która w trzech setach pokonała Rebeccę Marino (WTA 104) 6:4, 3:6, 7:5.