We wrześniu odbędą się obchody 100-lecia powstania Bialskiego Klubu Sportowego. Klub w sprawie organizacji obchodów współpracuje z władzami Bielska-Białej. Pojawił się pomysł, by zorganizowany został sparing z WfL Wolfsburg.

W tej sprawie odbyło się już spotkanie z udziałem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, przedstawicieli BKS Stal oraz środowiska kibiców. Wstępne ustalenia są następujące - impreza z okazji 100-lecia klubu odbędzie się po wakacjach, jednym z terminów jest 24 września. W planach jest m.in. przygotowanie okolicznościowego muralu i podświetlenie w barwach klubu elewacji Ratusza, ale to działania symboliczne.

Z myślą o sympatykach klubu zorganizowany ma zostać turniej kibiców. Oprócz sympatyków BKS wezmą w nim udział kibice Zagłębia Sosnowiec, Śląska Wrocław czy Miedzi Legnica. Odbędzie się także mecz sparingowy, który rozpocząć miałby się o 19.22 - godzinie podkreślającej rok założenia klubu.

Kto będzie rywalem Stali? Pomysłów jest kilka. Rozmowy prowadzone były z władzami I-ligowego Zagłębia, ekstaklasowego Śląska, ale pojawił się również temat sprowadzenia WfL Wolfsburg, czyli drużyny z miasta partnerskiego Bielska-Białej. Nie ma jednak szans, by sparing rozegrany został z zespołem występującym na co dzień w Bundeslidzie, rozmowy mają być prowadzone w kontekście drużyny młodzieżowej.

bak