Tomasz Jodłowiec po weekendzie przejdzie badania przed podpisaniem kontraktu z Podbeskidziem. Pomocnik na początku swojej bogatej kariery występował już w bielskich barwach, wiosną 2006 roku zagrał przy Rychlińskiego w 11 spotkaniach.

37-latek pochodzący z Żywca na swoim koncie ma blisko 50 spotkań w reprezentacji Polski. W barwach Legii Warszawa i Piasta Gliwice siedmiokrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju, do tego dołożył pięć Pucharów Polski. Na szczeblu ekstraklasy rozegrał ponad 380 spotkań, zdobył 28 goli i dołożył ponad 30 asyst.

Jodłowiec to uczestnik mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku, zagrał we wszystkich pięciu spotkaniach, gdy reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału i odpadła po rzutach karnych z Portugalią. Na swoim koncie ma także występy w fazie grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Od marca piłkarz jest bez klubu po odejściu z Piasta. Na koniec kariery Jodłowiec najprawdopodobniej powróci do Podbeskidzia, w którym występował wiosną 2006 roku, gdy został wypożyczony z ŁKS-u Łódź. W poniedziałek przejdzie badania medyczne przed podpisaniem umowy z Podbeskidziem. Środkowy pomocnik swoim doświadczeniem ma pomóc drużynie w walce o awans do ekstraklasy.

bak