Wojciech Borecki będzie doradcą zarządu w Rekordzie. Nie będzie to praca zawodowa, funkcję w Cygańskim Lesie pełnił będzie społecznie - mówi prezes klubu Janusz Szymura. Bielski biznesmen ceni sobie doświadczenie i wiedzą byłego trenera.

Na początku miesiąca pisaliśmy o rozmowach jakie toczą się w Cygańskim Lesie z udziałem władz trzecioligowego klubu i Wojciecha Boreckiego. Wśród kibiców w Bielsku-Białej pojawiły się wtedy informacje, że Borecki zostanie nawet dyrektorem sportowym Rekordu, ale dementowaliśmy te plotki i zastrzegaliśmy, że 67-latek najprawdopodobniej pojawi się w pewnej roli w strukturach biało-zielonych.

Dziś możemy potwierdzić tę informację - były szkoleniowiec i prezes Podbeskidzia pełnił będzie formalną rolę doradcy zarządu Rekordu. Nie będzie to jednak praca zawodowa. Wojciech Borecki pełnił będzie ją społecznie - wyjaśnia w rozmowie z naszym portalem Janusz Szymura, prezes i właściciel klubu. Bielski biznesmen ceni sobie doświadczenie i wiedzę Boreckiego, stąd decyzja o podjęciu współpracy.

Wojciech Borecki to postać kontrowersyjna, ale o uznanej marce w Bielsku-Białej. Na początku lat 90. był trenerem BKS Stal, następnie prowadził Pasjonata Dankowice z którym awansował na trzecioligowym poziom. Największe sukcesy byłego szkoleniowca związane są z Podbeskidziem. To w trakcie jego pracy na ławce trenerskiej klub awansował z ligi okręgowej na zaplecze ekstraklasy. U schyłku pracy trenerskiej został trenerem trzeciego wiodącego klubu w mieście. Rekord prowadził w latach 2008-10.

bak