Wczoraj przygotowania do sezonu rozpoczęli piłkarze Podbeskidzia. Na pierwszym treningu zabrakło Matvei Igonen, Jeppe Simonsena i Titasa Milasiusa, którzy przebywają na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Z zespołem trenował Maksymilian Sitek. Na wypożyczenie trafić ma Dominik Frelek.

W poniedziałek przed południem po urlopach do treningów wrócili piłkarze Podbeskidzia. W zajęciach wzięło udział ponad 20 zawodników, obecni byli wszyscy, którzy mają ważne kontrakty z zespołem z wyjątkiem Martina Polacka i Giorgio Merebashviliego, którzy w przyszłym sezonie reprezentować będą nowe kluby oraz piłkarzy powołanych do reprezentacji: Matvei Igonena, Jeppe Simonsena i Titasa Milasiusa.

Z zespołem trenował Daniel Mikołajewski, który sezon 2021/22 spędził w Bielsku-Białej wypożyczony z Rakowa Częstochowa. Co z piłkarzami, którym kontrakty wygasają z końcem czerwca? Decyzje w ich sprawie zapadną po pięciodniowym zgrupowaniu. Mowa o Kacprze Gachu i Konradzie Gutowskim.

Na pierwszym treningu wczoraj pojawił się Maksymilian Sitek, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Stali Mielec. Skrzydłowy latem może definitywnie pożegnać się z Podbeskidziem, bo po dobrym sezonie w ekstraklasie chciałby wrócić na ten poziom rozgrywkowy. Niewykluczone jest także wypożyczenie Dominika Frelka, który w ekstraklasie będzie miał w sezonie 2022/23 status młodzieżowca. Do klubu spływają także zapytania o innych piłkarzy, ale ich odejście uzależnione będzie od zaoferowanych pieniędzy.

W najbliższych dniach piłkarze trenować będą głównie na boiskach Pasjonata Dankowice. W dniach 20-25 czerwca czeka ich zgrupowanie w Bielsku-Białej, w tym czasie zakwaterowani będą w hotelu Dębowiec. Pierwszy sparing rozegrają na koniec mini-obozu z Zagłębiem Sosnowiec. Kolejny rywalem 2 lipca będzie Ruch Chorzów, cztery dni później zaplanowano sparing z Pniówkiem Pawłowice, a 9 lipca z Wisłą Kraków. Pierwsza kolejka sezonu 2022/23 pierwszej ligi zaplanowana została na 16-17 lipca.

bak