Podbeskidzie ma jasny cel na przyszły sezon. - Tak jak mówiłem wcześniej - jest to awans do ekstraklasy, czy poprzez baraże, czy bezpośredni - mówił na konferencji prasowej prezes Bogdan Kłys. Zespół wzmocnić ma obrońca, a na ten moment do klubu wraca Maksymilian Sitek, którego najprawdopodobniej nie wykupi Stal Mielec.

Na początku konferencji prezes Bogdan Kłys odniósł się do ostatnich wypowiedzi medialnych jakich udzielał były prezes i trener klubu Wojciech Borecki. - Jak nie idzie, to każdy nagle wie, że powinniśmy grać wychowankami albo piłkarzami z regionu. Dziś piłka nożna tak nie działa, nie możemy opierać się na piłkarzach z regionu, bo potrzebujemy jakości. Jeśli jest sytuacja, że zawodnik z regionu - bliższego czy dalszego - to trudno takiego piłkarza na siłę wstawiać do kadry - przekonywał sternik Podbeskidzia.

Bogdan Kłys podkreślił, że w kadrze zespołu w zakończonym sezonie było "dużo wychowanków i piłkarzy z regionu". - Mikołajewski, Gach, Gutowski, bracia Bierońscy: Jakub i Bartosz, Wieczorek, potem dołączył z szerokiego regionu Misztal, a teraz podpisaliśmy kontrakt z Wasztylem, który będzie rywalizował o pozycję numer dwa w bramce - wymieniał. Prezes klubu korespondencyjnie polemizował również z Piotrem Jawnym, który po zwolnieniu stwierdził, że zespół mimo braku wygranych "rozwijał się". - Zespół rozwija dobra gra, ale my przeplataliśmy mecze bardzo dobre ze spotkaniami bardzo złymi. Drużyna musi wygrywać.

Jaki będzie cel Podbeskidzie w sezonie 2022/23? - Tak jak mówiłem wcześniej - to awans do ekstraklasy, czy poprzez baraże, czy bezpośredni - mówił prezes Kłys. Jego zdaniem, budżet klubu walczącego o awans powinien wynosić ok. 12-15 mln zł, nie wiadomo jaką kwotą dysponować w przyszłym roku będą "Górale". - Nas nie stać na pozyskanie Jana Ciućki z Rekordu. Interesowaliśmy się nim, ale nie byliśmy w stanie o niego rywalizować z klubem ekstraklasy. W pierwszej lidze przychody z rozgrywek to jest ok. 15 mln zł do podziału na osiemnaście drużyn, w ekstraklasie to jest ok. 230 mln zł na osiemnaście zespołów.

Podczas konferencji prasowej poinformowano, że w zespole na przyszły sezon zostaje Mathieu Scalet i Emre Celtik. Stal Mielec nie aktywowała klauzuli wykupienia wypożyczonego Maksymiliana Sitka.

bak