Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zawodnicy TS Podbeskidzie odbyli dziś wspólny trening z drużyną ministrantów, którzy zdobyli tytuł mistrza diecezji bielsko-żywieckiej. Jednym z celów widowiska była promocja zbiórki funduszy na wyjazd ministrantów na mistrzostwa służby liturgicznej.

Sparing odbył się na Stadionie Miejskim i był jednym z ostatnich treningów przed bardzo ważnym meczem w Fortuna 1 Lidze: Widzew - Podbeskidzie, od którego zależy ostateczna lokata „Górali” w ligowej tabeli. Młodzi chłopcy z Parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu zostali w ten sposób nagrodzeni za ambitną postawę podczas turnieju Bosko Cup w Bielsku Białej.

- Pomimo, że w niedzielę gramy bardzo ważny mecz, to chętnie zgodziliśmy się na spotkanie z młodymi zawodnikami. Mieli niepowtarzalną okazję trenować z pierwszym zespołem Podbeskidzia pod okiem naszych szkoleniowców - mówi prezes Bogdan Kłys. - Mam nadzieję, że sprawiliśmy im tym spotkaniem dużo radości, że zostawi to u nich niezatarte wspomnienie i zmotywuje do dalszego uprawiania sportu. Nie każdy zostanie profesjonalnym zawodnikiem, ale dziś mogli zobaczyć jak wygląda trening w klubie piłkarskim i może wpłynie to na ich życiowe plany lub zamiłowanie do piłki nożnej. Za obie drużyny, które dziś gościliśmy i chłopaków z Jaworza i z Pogórza będziemy trzymać kciuki w dalszych rozgrywkach Bosko Cup, ale liczymy też na ich doping na meczach Podbeskidzia, bo serdecznie zapraszamy ich na trybuny i do kibicowania Góralom - dodaje prezes Podbeskidzia.

Celem spotkania z zawodnikami TSP było także wypromowanie zbiórki funduszy prowadzonej przez drużynę z Pogórza na wyjazd na Finału Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej, który odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2022 w Kołobrzegu.

bb