Goku Roman zapewnił dziś Podbeskidziu punkt w emocjonującym spotkaniu z Arką Gdynia. W ostatniej akcji bohaterem Bielska-Białej mógł zostać Marcel Misztal.

Z ofensywnym nastawieniem spotkanie w Bielsku-Białej rozpoczął zespół Arki, który stwarzał zagrożenie pod bramką Matvei Igonena. W 17. minucie bliski zdobycia gola był Mateusz Kuzimski, który z kilku metrów uderzył obok bramki Podbeskidzia. Sześć minut później piłkę do bramki głową skierował Mateusz Żebrowski.

Druga połowa to odważniejsza gra gospodarzy, którzy dążyli do wyrównania. Do remisu doprowadził Goku Roman, który wykorzystał kapitalne podanie za linię obrony od Julio Rodrigueza. W 76. minucie bliski szczęścia był Kamil Biliński, którego strzał o centymetry minął słupek bramki Arki Gdynia. Sześć minut przed końcem meczu bielski zespół przed utratą gola w sytuacji sam na sam uratował Igonen.

W ostatniej akcji meczu obok słupka z kilku metrów uderzył Marcel Misztal.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
Bramka: Goku (66') - Żebrowski (23')

Podbeskidzie: Igonen - Bonifacio, Rodriguez, Mikołajewski (88. Kowalski-Haberek), Simonsen (71. Wypych) - Merebashvili, Frelek, Janota (60. Celtik), Scalet (88. Misztal), Goku - Biliński.

db

Fot. Szymon Jaszczurowski/TS Podbeskidzie