Trener odpowiedzialny za analizę treningu i najbliższego przeciwnika dołączy jeszcze tej zimy do sztabu szkoleniowego Podbeskidzia. Od kilku dni w Bielsku-Białej przebywa szkoleniowiec w przeszłości związany z akademią piłkarską Zagłębia Lubin.

Dotychczas funkcję analityka w sztabie pierwszego zespołu pełnił Adrian Olecki. Kilka dni temu klub poinformował, że szkoleniowiec z Bielska-Białej po rocznej przerwie ponownie obejmie zespół IV-ligowych rezerw. W przeciwnym kierunku powędrował m.in. Dariusz Kołodziej, który w sztabie pierwszego zespołu Podbeskidzia był już wiosną, w czasie gdy szkoleniowcem był Robert Kasperczyk.

Kołodziej u boku trenerów Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego odpowiadać ma za indywidualny rozwój piłkarzy oraz stałe fragmenty gry w ofensywie. Do sztabu Podbeskidzia dołączyć ma jeszcze jeden szkoleniowiec odpowiedzialny za analize treningu oraz najbliższego przeciwnika.

Sztab w codziennym treningu zamierza korzystać z możliwości jakie daje analiza wideo ujęć realizowanych za pomocą drona. Urządzenie jest w klubie, ale ostatni raz używane było jeszcze za trenera Krzysztofa Bredego. Teraz ma się to zmienić - codzienną obsługą drona i analizą graficzną treningów ma zająć się trener z wiedzą taktyczną i doświadczeniem w takiej pracy. Dlatego od kilku dni w Bielsku-Białej przebywa szkoleniowiec, który w przeszłości przez półtora roku związany był z akademią Zagłębia Lubin.

bak