Zmarły pod koniec grudnia Grzegorz Więzik zostanie symbolicznie upamiętniony przez Podbeskidzie. Klub planuje utworzyć galerię zasłużonych, która będzie znajdowała się w ogólnodostępnym miejscu na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Grzegorz Więzik zmarł 26 grudnia 2021 w wieku 58 lat. Po jego śmierci pojawił się symboliczny pomysł, by zastrzec koszulkę z nr 10 z którym grał w BBTS, a później Podbeskidziu. Klub zamierza w innej formie upamiętnić swojego zawodnika, który grał w drużynie w latach 1998-2003. W tym czasie zespół awansował z V do II ligi, Więzik rozegrał ponad 130 ligowych spotkań w których strzelił 76 bramek.

W ogólnodostępnym miejscu na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej powstać ma tzw. galeria zasłużonych. Jako pierwsze umieszczone ma w niej zostać zdjęcie Więzika. W planach jest uhonorowanie kolejnych zasłużonych osób dla Podbeskidzia. Klub w tym roku obchodzić będzie 25-lecie. 11 lipca 1997 nastąpiła fuzja Dzielnicowego Klubu Sportowego Komorowice z BBTS Włókniarz i powstał BBTS Komorowice.

bak

Na zdjęciu: 1. FC Kaiserslautern po zdobyciu Pucharu Niemiec w 1990, Więzik stoi trzeci od prawej