Matvei Igonen podpisał półtoraroczną umowę z Podbeskidziem. 25-latek do zespołu z Bielska-Białej dołączy jako wolny zawodnik po wygaśnięciu jego kontraktu z Florą Tallin. Bramkarz jesienią występował w fazie grupowej Ligi Konferencji.

O możliwym transferze Matvei'a Igonena do Podbeskidzia informowaliśmy wczoraj. Po kilku godzinach w estońskich mediach wiadomości te potwierdził agent piłkarza. Bramkarz od kilku dni przebywa w Bielsku-Białej, gdzie m.in. przechodził badania medyczne i dogrywał ostatnie szczegóły kontraktu.

Jak ustalił portal, Igonen obserwowany był od dłuższego czasu przez pion sportowy Podbeskidzia. Ostateczna decyzja w sprawie transferu musiała zapaść w listopadzie - bramkarz był na żywo oglądany podczas jednego ze spotkań ligowych przez dyrektora sportowego Łukasza Piworowicza oraz podczas meczu eliminacji mistrzostwa świata w Pradze, gdzie reprezentacja Czech podejmowała Estończyków.

Dziś Podbeskidzie oficjalnie poinformowało, że podpisało z Igonenem półtoraroczną umowę z opcją przedłużenia. 25-latek na swoim koncie ma trzy mistrzostwa Estonii i jeden triumf w krajowym pucharze. Wystąpił w 10 spotkaniach reprezentacji narodowej, a jesienią sześciokrotnie zagrał w Lidze Konferencji (obronił najwięcej strzałów ze wszystkich bramkarzy w fazie grupowej).

bak