Matvei Igonen przechodzi badania medyczne przed podpisaniem kontraktu z Podbeskidziem. 25-letni bramkarz jesienią wystąpił we wszystkich spotkaniach grupowych Ligi Konferencji. Piłkarz występuje w reprezentacji Estonii.

Estończyk od lata 2019 roku - z półroczną przerwą, gdy przebywał w norweskim Lillestrom SK - występował we Florze Tallin. W zakończonym niedawno sezonie (liga estońska gra systemem wiosna-jesień) zespół nie zdołał obronić mistrzostwa kraju. Jesienią klub rywalizował w europejskich pucharach. Odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów (w II rundzie Florę wyeliminowała Legia Warszawa) oraz Ligi Europy.

Flora zdołała awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji, gdzie rywalizowała m.in. z belgijskim Gent. Estoński zespół na swoim koncie zapisał 5 punktów i odpadł z dalszej rywalizacji, ale świetne recenzję zbierał m.in. Matvei Igonen, który został liderem klasyfikacji bramkarzy z największą liczbą interwencji.

25-latek jesienią był regularnie powoływany do reprezentacji Estonii, zagrał m.in. w listopadowym spotkaniu przeciwko reprezentacji Czech oraz Belgii. Na swoim koncie ma ok. 190 spotkań w estońskiej ekstraklasie oraz trzy mistrzostwa kraju. Jego kontrakt z Florą wygasa zimą i zostanie pozyskany za darmo.

bak