Zwycięstwo w samej końcówce pozwoliło graczom Rekordu świętować awans do półfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Kolejnym rywalem będzie Sarmacja Będzin.

Starcie z Polonią Marklowice, która jest ligowym rywalem biało-zielonych w walce o trzecią ligę, nie było jednak spacerkiem dla graczy trenera Ireneusza Kościelniaka. W 9. minucie spotkania groźnie główkował Tomasz Wuwer, a w samej końcówce pierwszej odsłony rywalizacji do siatki po podaniu Krystiana Papatanasiu nie trafił Kamil Jaroś. Trzy zmiany dokonane po przerwie przez opiekuna "rekordzistów" wprowadziło nieco jakości w grze czołowej drużyny czwartoligowych zmagań.

W 67. minucie trójkowa akcja gości powinna zakończyć się bramką Krzysztofa Koczura, jednak w ostatniej chwili sytuacją uratowali miejscowi. Na siedem minut przed końcem pojedynku rosły snajper bielszczan okazał się już bezlitosny. W 86. minucie rywalizacji wynik spotkania ustalił strzałem na 2:0 powracający do dawnej dyspozycji Dawid Ogrocki.

5 czerwca półfinałowym rywalem Rekordu będzie Sarmacja Będzin.

Polonia Marklowice - Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:0)
Bramki: Koczur (83'), Ogrocki (86')

Rekord: Wnętrzak - Gaudyn (56. Stolarczyk), Wuwer, Bojdys, Grześ - Papatanasiu, Jaroś, Ogrocki, Waliczek (46. Woźniak) - Koczur, Pidczenko (46. Sikora).