Michał Pietrzak będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne piłkarzy Podbeskidzia. 32-latek równocześnie obejmie stanowisko szefa działu medycznego i nauk o sporcie. Z klubem rozstał się trener Sebastian Leciak.

Nowy członek sztabu szkoleniowego Podbeskidzia ma bogate CV jako zawodnik, a także jako trener. W tej pierwszej roli dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio do Janeiro i w Londynie w sztafecie 4x400m zajmując odpowiednio 7. i 9. miejsce. Zdobył także pięć medali Mistrzostw Europy, oraz wielokrotnie zajmował miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski.

Jako trener współpracował z lekkoatletami, był również trenerem przygotowania motorycznego kadry narodowej Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu oraz trenerem lekkiej atletyki w katowickim AZS AWF. Michał Pietrzak jest wykładowcą na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz AWF w Katowicach, na tej drugiej uczelni ukończył studia doktoranckie i będzie bronił pracy doktorskiej. Pełni również funkcję kierownika merytorycznego w firmach szkolących trenerów przygotowania fizycznego i trenerów personalnych.

- Trener Pietrzak jako doskonały praktyk - zawodnik i trener z sukcesami w różnych dyscyplinach, ale również jako świetny teoretyk - wykładowca akademicki, niebawem ze stopniem doktorskim, oprócz roli trenera przygotowania motorycznego będzie również pełnił rolę szefa działu medycznego i nauk o sporcie, w ramach której będzie odpowiedzialny za koordynację działań medycznych w klubie oraz transfer do klubu wiedzy w obszarach nauk o sporcie, mających bezpośrednie przełożenie na przygotowanie naszych zawodników - wyjaśnia zmiany w sztabie Łukasz Piworowicz, dyrektor sportowy Podbeskidzia.

db