Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zespół Podbeskidzia po pięknym trafieniu Goku Romana zremisował dziś z Odrą Opole i nie zrewanżował się za porażkę z początku sezonu. "Górale" byli zespołem lepszym, ale nie potrafili swojej przewagi udokumentować kolejnym golem.

Bielszczanie szybko mogli otworzyć wynik spotkania, ale w pierwszych minutach piłka po strzale Ezequiela Bonifacio wylądowała na poprzeczce. W 30. minucie świetne podanie od Mathieu Scaleta wykorzystał Goku Roman, który pięknym strzałem z ok. 16 metrów wyprowadził "Górali" na prowadzenie.

Po zmianie stron do głosu zaczęła dochodzić Odra. W 55. minucie tylko dzięki świetnej interwencji Mateusza Wypycha sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Marzec. Po chwili bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Szrek. W kolejnych minutach do ofensywny znów ruszyli piłkarze Podbeskidzia - doskonałą okazję zmarnował m.in. Kamil Biliński. Do siatki trafił Giorgio Merebashvili, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 1:1 (1:0)
Bramki: Goku (30') - Szrek (56')

Podbeskidzie: Polacek - Wypych, Rodriguez, Mikołajewski - Gutowski (63. Milasius), Scalet (63. Merebashvili), Bieroński (63. Frelek), Kowalski-Haberek, Bonifacio - Goku (86. Janota), Biliński.

db

Foto: Szymon Jaszczurowski/TSP