Po dziesięciu latach przerwy impreza rangi mistrzostw Polski w lekkiej atletyce ponownie odbędzie się w Bielsku-Białej. W przyszłym roku stadion lekkoatletyczny w Wapienicy gościć będzie najlepszych sportowców do lat 18. 

W przyszłym roku minie dziesięć lat od rozegrania w Wapienicy ostatnich zawodów lekkoatletycznych w randze mistrzostw Polski. W 2012 i 2010 roku na stadionie przy ul. Jaworzańskiej o medale walczyli seniorzy, wśród nich byli m.in. dyskobol Piotr Małachowski i kulomiot Tomasz Majewski. Jak dowiedział się portal, w przyszłym roku Bielsko-Biała będzie gospodarzem mistrzostw Polski do lat 18 w lekkiej atletyce. Stosowne pismo w tej sprawie trafiło do Urzędu Miejskiego, impreza rozegrana zostanie w weekend 15-17 lipca.

Będzie to najprawdopodobniej ostatnia impreza tej rangi na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy, który w najbliższym czasie przejdzie gruntowną modernizację. Dokumenty w tej sprawie są już gotowe, a Urząd Miejski w Bielsku-Białej uzgadnia z władzami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kwestię pozyskania dofinansowania zewnętrznego na inwestycję. Koszt modernizacji obiektu przekroczy kwotę 20 mln zł.

bak