Bielsko-Biała w przeszłości z powodzeniem współorganizowało już kilka dużych imprez sportowych. Jak się okazuje, włodarze miasta mają chrapkę na kolejne. Dziś przed południem prezydent Jarosław Klimaszewski zaskoczył opinię publiczną informacją, że nasze miasto będzie starać się o organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet 2025.

- Nasze miasto było już gospodarzem meczów grupowych oraz 1/8 i 1/4 finału Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Podczas wszystkich meczów piłkarzy wspierała rzesza kibiców (uplasowaliśmy się na drugim miejscu pod względem frekwencji!). Co powiecie na Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 roku na naszym stadionie? Dziś uczyniliśmy pierwszy krok w tym kierunku! Trzymajcie kciuki za polską organizację, za Bielsko-Białą - napisał dziś na swoim Facebooku prezydent Jarosław Klimaszewski.

Jak widać w komentarzach pod postem, większość czytelników jest zdecydowanie za organizacją kolejnego dużego turnieju na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Prezydent Klimaszewski opublikował również pismo skierowanie do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Cezarego Kuleszy. Jego treść publikujemy poniżej.

ak