Wiele lat minęło od momentu, gdy jakikolwiek pozaszkolny zespół ze stolicy Podbeskidzia po raz ostatni rywalizował w oficjalnych rozgrywkach ligowych piłki ręcznej. Przyczynami tego stanu były problemy finansowe oraz trudności organizacyjne w tym sporcie w Bielsku-Białej na przełomie lat 1998/1999. To skłaniało utalentowaną młodzież (niejednokrotnie z sukcesami) do wjazdów poza macierzysty region i kontynuację przygody z piłką ręczną w innych miejscach w Polsce.

Z myślą o odtworzeniu pięknych tradycji i historii powstał rok temu KS Szczypiorniak Bielsko-Biała, zrzeszający dzieci, młodzież oraz dorosłych. Klub uczy oraz promuje właściwe postawy poprzez rywalizacje fair-play i przekazując pozytywne emocje z zamiłowaniem do sportu.

Liczna grupa chętnych dzieci z roczników od 2009-2011 bardzo szybko odnalazła się w treningu oraz nauce gry i to właśnie ona jest pierwszą historyczną drużyną, która została zgłoszona do zmagań w Wojewódzkiej Lidze Chłopców 21/22 organizowaną przez Śląski Związek Piłki Ręcznej.

Każdy mógł zobaczyć postępy zawodników w pierwszym ligowym spotkaniu Szczypiorniaka w hali sportowej Widok w Bielsku-Białej. Przeciwnikiem młodych bielszczan był zespół KS Zgoda Ruda Śląska, który słynie ze swej myśli szkoleniowej wśród dzieci i młodzieży na Śląsku. Debiut wypadł imponująco, bowiem bielskie dzieciaki wygrały 15:8 z rówieśnikami z Rudy Śląskiej.

- Tak poprzez piłkę ręczną grupa miłośników z Bielska-Białej i okolic pragnie zachęcić najmłodszych i tych starszych do aktywności oraz rywalizacji - mówi Radosław Siuda, prezes bielskiego Szczypiorniaka.

KS Szczypiorniak Bielsko-Biała zagrał w składzie: Ksawery Cynarski, Arkadiusz Dmitrowski, Filip Garus, Jan Habrzyk, Nikodem Kal, Wojciech Kanik, Hubert Makowski, Maciej Mędrzak, Jakub Noga, Ignacy Pach, Jakub Pura, Konstanty Rybak, Krzysztof Ryszka, Miłosz Różański, Mateusz Szeliga, Jakub Waliczek.

aj

Foto: Artur Jarczok