Goku Roman i Giorgio Merebashvili zapewnili dziś Podbeskidziu kolejne zwycięstwo w lidze. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że "Górale" przez ponad godzinę grali z Resovią w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul zobaczył Kamil Biliński.

Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Goku Roman, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Resovii. W 30. minucie sam na sam wychodził Giorgio Merebashvili, ale w ostatniej chwili podał do Kamila Bilińskiego. Napastnik w walce o piłkę faulował bramkarza za co po wideoweryfikacji otrzymał czerwoną kartkę.

Więcej zdjęć z dzisiejszego meczu przy ul. Rychlińskiego znajdziesz w artykule Dużo emocji na meczu Podbeskidzia. Ponad nami tylko góry! NA ŻYWO ZE STADIONU

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Podbeskidzia. Rajd przez praktycznie całe boisko przeprowadził Merebashvili, który strzałem w okienko podwyższył prowadzenie "Górali". W kolejnych minutach mimo gry w osłabieniu gospodarze nadal kreowali sobie dobre sytuacje bramkowe. Jednej z nich nie wykorzystał Dominik Frelek. W końcówce świetne podanie od Jakuba Bierońskiego zmarnował Kacper Wełniak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia 2:0 (1:0)
Bramki: Goku (2'), Merebashvili (46')

Podbeskidzie: Polacek - Mikołajewski, Rodriguez, Kowalski-Haberek - Gutowski, Frelek (90. Polkowski), Janota (46. Bieroński), Goku (46. Wypych), Gach (87. Bonifacio) - Merebashvili (73. Wełniak), Biliński.

db

Foto: Artur Jarczok