Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej TS Podbeskidzie przegrało dziś z Odrą Opole 0:3. Był to pierwszy mecz bielskiej drużyny na własnym boisku w nowym sezonie Fortuna 1. Ligi po spadku z ekstraklasy piłkarskiej.

Pierwsze spotkanie w obecnym sezonie „Górale” zremisowali po zaciętym spotkaniu z beniaminkiem, Górnikiem Polkowice 1-1. Natomiast goście przyjechali do Bielska-Białej po klęsce 1-4 z Miedzią Legnica. W składzie przyjezdnych wystąpił były zawodnik Podbeskidzia - Mateusz Marzec, dla którego dzisiejszy mecz był wyjątkowym przeżyciem.

Już na początku Podbeskidzie mogło objąć prowadzenie. W 2 min. Mathieu Scalet po podaniu od Kamila Bilińskiego wyszedł przed obronę Odry, mając przed sobą wyłącznie bramkarza. Strzał jednak został sparowany na rzut rożny. W 16. minucie bliski premierowego gola był Julio Rodriguez. Po fantastycznym dośrodkowaniu w pole karne hiszpański obrońca uderzył futbolówkę głową, ale piłka trafiła w słupek. Pod koniec pierwszej połowy gola zdobył kapitan opolskiej drużyny Mateusz Kamiński.

Początek drugiej połowy przebiegał pod dyktando gości z Opola. Po godzinie gry opolanie przeprowadzili groźną kontrę, którą zatrzymał Michal Pesković. W 76. minucie boisko musiał opuścić Julio Rodriguez, który zdaniem arbitra faulował rywala tuż przed własnym polem karnym. Bliski wyrównania wyniku był później Kamil Biliński, jednak strzał oddany przez doświadczonego napastnika poszedł poza dalszy słupek. Końcówka w wykonaniu gości była piorunująca - dwa ataki przyniosły kolejne dwa gole i zupełnie zaskakujący wynik końcowy 0:3.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 0:3 (0:1)

Bramki: 44' Spychała, 90' Nowak, 90' Trojak
Żółte kartki: Mikołajewski, Rodriguez, Nhamoinesu
Czerwona kartka: 76’ Julio Rodriguez (za drugą żółtą)

TS Podbeskidzie: Michal Pesković – Maciej Kowalski-Haberek, Julio Rodriguez, Daniel Mikołajewski – Kacper Gach (73’ Costa Nhamoinesu), Jakub Bieroński (73’ Giorgi Merebaszwili), Mathieu Scalet, Dominik Frelek, Dawid Polkowski (60’ Goku Roman) – Marko Roginić (79’ Konrad Gutowski), Kamil Biliński.

Odra: Mateusz Kuchta – Rafał Niziołek, Krzysztof Janus (75’ Tomas Mikinić), Dawid Czapliński (68’ Arkadiusz Piech), Konrad Kostrzycki, Mateusz Marzec, Mateusz Maćkowiak, Mateusz Spychała (83’ Adam Żak), Mateusz Kamiński, Miłosz Trojak, Cezary Sauczek (75’ Konrad Nowak).