Na początku lipca siatkarki reprezentacji Polski rozpoczęły w Szczyrku przygotowania do najważniejszego wyzwania sezonu 2021 - CEV Mistrzostw Europy. Nasz zespół grać będzie na mistrzostwach od 18 sierpnia. Droga do turnieju finałowego wiedzie przez Bielsko-Białą.

CEV Mistrzostw Europy rozgrywane będą w czterech krajach: Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. Biało-czerwone zagrają w Płowdiw, a ich grupowymi rywalkami będą kolejno Niemki, Greczynki, Czeszki, Hiszpanki i Bułgarki. Droga do turnieju finałowego mistrzostw Starego Kontynentu wiedzie przez Bielsko-Białą.

To u nas właśnie drużyna narodowa rozegra cztery spotkania towarzyskie, podczas których trener Jacek Nawrocki będzie dokonywać personalnych wyborów. Najpierw 29 i 30 lipca Polska zmierzy się z kadrą Słowacji, natomiast 4 i 5 sierpnia Polki będą rywalizować z Niemkami. Wszystkie spotkania rozpoczną się o 18.00. Areną potyczek będzie hala pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.

Wcześniej reprezentantki Polski miały zagrać z Belgijkami. Tamtejsza federacja poinformowała jednak, że ze względu na zachorowania na COVID-19 w ich kadrze zespół nie przyleci do Polski. - PZPS przyjął ze zrozumieniem sytuację Belgijek i niezwłocznie podjął działania mające na celu zastąpienie reprezentacji tego kraju. Działania zakończyły się powodzeniem dzięki przychylności słowackiej federacji siatkówki. Sparingi odbędą się zgodnie z planem 29 i 30 lipca o 18.00 w hali pod Dębowcem. Zakupione bilety zachowują ważność. Nadal można nabywać bilety poprzez portal operatora biletowego eBilet.pl - informuje rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański.

AJ

Foto: Polski Związek Piłki Siatkowej