Raków Częstochowa swoje domowe spotkania w europejskich pucharach będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Wicemistrzowie kraju pod uwagę brali również obiekt w Tychach oraz Stadion Śląski w Chorzowie. 

W Bielsku-Białej rozegrany zostanie rewanżowy mecz drugiej rundy Ligi Konferencji Europy. Raków nie może rozgrywać swoich domowych spotkań na modernizowanym obiekcie w Częstochowie, bo ten ciągle jest w fazie przebudowy. Wicemistrzowie Polski, chcąc zapewnić możliwość oglądania spotkania z wysokości trybun jak największej grupie kibiców, postanowił przenieść miejsce rozgrywania spotkania. 

Jak dowiedział się portal, Raków podpisał umowę z Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na komercyjny wynajem obiektu oraz ze spółką TS Podbeskidzie w zakresie organizacji spotkania. Podpisana umowa zakłada także organizację spotkań w Bielsku-Białej w przypadku awansu do kolejnej rundy.

W czwartek, 29 lipca rywalem wicemistrza Polski na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej będzie Suduva Mariampol. Spotkanie będzie transmitowane w Telewizji Polskiej. Bilety w cenach 39 zł normalny, 29 zł ulgowy i 15 zł dziecięcy (osoby z karnetem Rakowa odpowiednio: 29, 19 i 5 zł).

bak

Foto: J. Ziemianin/TSP