Daniel Mikołajewski został wypożyczony z Rakowa Częstochowa do Podbeskidzia. W umowie zapisano klauzulę wykupu. 22-latek jest wzmocnieniem formacji obronnej.

Były zawodnik Podbeskidzia w sezonie 2016/2017 roku, po bardzo udanej, debiutanckiej rundzie, wzbudził spore zainteresowanie na rynku transferowym. Wtedy wyścig po zdolnego nastolatka wygrała Lechia Gdańsk, a po podpisaniu kontraktu zawodnika na wypożyczenie. Po zebranym doświadczeniu w GKS-u Tychy i Stomilu Olsztyn, w 2020 roku Mikołajewski odszedł z Lechii i trafił do Rakowa Częstochowa.

22-latek pod skrzydłami trenera Marka Papszuna zadebiutował w ekstraklasie i szlifował grę w formacji obronnej w ustawieniu z trójką stoperów. Najprawdopodobniej taką taktyką grać będzie również Podbeskidziem za kadencji trenera Piotra Jawnego. Mikołajewski w Podbeskidziu będzie występował przez najbliższy rok na zasadzie wypożyczenia z częstochowskiego klubu, ale w umowie pomiędzy klubami została zachowana możliwość transferu definitywnego po upływie okresu wypożyczenia. 

bak

Foto: J. Ziemianin/TSP