Jakub Bieroński zostaje w Podbeskidziu. 18-letni pomocnik, który otrzymuje powołania z młodzieżowych reprezentacji Polski, podpisał nową umowę z bielskim klubem. Kontrakt obowiązuje do czerwca 2024.

Bieroński to utalentowany wychowanek klubu - swój debiut w pierwszej drużynie zaliczył tydzień po 16. urodzinach, a jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności zdobył swoją pierwszą bramkę w Podbeskidziu, fetował awans i rozegrał mecz w ekstraklasie. Chłopak z Bestwinki wzbudził zainteresowanie trenerów młodzieżowych reprezentacji kraju, do których otrzymuje powołania, ale również innych klubów.

- Cieszymy się, że udało nam się jednak przekonać Kubę do pozostania w Podbeskidziu. Oczywiście negocjacje były długie i trudne ze względu na fakt, że zawodnikowi wygasał kontrakt i mógł wybrać sobie nowy klub według uznania. Warunki zapisane w kontrakcie są w związku z tym korzystne dla zawodnika, ale jednocześnie my osiągnęliśmy swój cel i Kuba w przyszłym sezonie na pewno będzie występował w naszych barwach. Liczymy na to, że obie strony zyskają na dalszej współpracy - mówi dyrektor sportowy Łukasz Piworowicz.

Jak dowiedział się nasz portal, nowy kontrakt Bierońskiego obowiązuje do czerwca 2024.

bak