Łukasz Sierpina, Karol Danielak, Filip Modelski czy Michał Rzuchowski - to piłkarze, którym po sezonie wygasają kontrakty z Podbeskidziem. Jaka przyszłość czeka Kamila Bilińskiego, Marko Roginicia i trenera Roberta Kasperczyka?

Podbeskidzie spadło z ekstraklasy i wkrótce czeka je rewolucja kadrowa. Umowy po sezonie kończą się m.in. z Filipem Modelskim, Kornelem Osyrą, Davidem Niepsujem, Łukaszem Sierpiną, Karolem Danielakiem, Michałem Rzuchowskim, Siergiejem Miakushko, Marco Tulio, Peterem Wilsonem oraz Jakubem Horą.

Kontrakt na następny sezon mają m.in. Michal Pesković, Martin Polacek, Milan Rundić, Marko Roginić, Gergo Kocsis, Maksymilian Sitek, Dominik Frelek oraz powracający z wypożyczenia Szymon Mroczko, Michał Batelt czy Filip Laskowski. Umowę na sezon 2021/22 ma także napastnik Kamil Biliński, bowiem w trakcie sezonu została ona automatycznie przedłużona na kolejny rok.

Do końca czerwca obowiązuje także umowa trenera Roberta Kasperczyka. Jego kontrakt zawierał klauzulę przedłużenia jedynie w przypadku utrzymania w ekstraklasie. Nie wiadomo czy szkoleniowiec zostanie w Podbeskidziu.

bak

Foto: Jakub Ziemianin/TSP