Podbeskidzie przegrało dziś na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. "Górale" do 83. minucie spotkania prowadzili po golach Rafała Janickiego, Kamila Bilińskiego i Marko Roginicia, ale dali sobie wydrzeć zwycięstwo w samej końcówce.

W dwóch pierwszych kwadransach przeważał Śląsk, ale bliżej gola było Podbeskidzie. W 34. minucie "Górale" skontrowali gospodarzy, a w poprzeczkę trafił Marko Roginić. Minutę później było 1:0. Przed polem karnym faulował David Niepsuj, a fenomenalnie z rzutu wolnego przy słupku przymierzył Krzysztof Mączyński.

"Górale" do remisu doprowadzili w 41. minucie. Rozegrany na dwa tempa rzut rożny, dośrodkowanie Petara Mamicia i Rafał Janicki kieruje piłkę głową do siatki. W 60. minucie Śląsk ponownie objął prowadzenie. Patryk Janasik uderzał z dystansu, a piłka po dwóch rykoszetach wpadła do bielskiej bramki.

Dziesięć minut później do remisu doprowadził strzałem z woleja Kamil Biliński po podaniu Karola Danielaka. "Górale" prowadzenie objęli w 77. minucie. Na wolne pole piłkę otrzymał Peter Wilson, który podał do Marko Roginicia, który wpakował piłkę do bramki. Remis dał Konrad Poprawa, a wygraną Robert Pich.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3 (1:1)
Bramki: Mączyński (35'), Jansik (60'), Poprawa (83'), Pich (90') - Janicki (41'), Biliński (70'), Roginić (78')

Śląsk: Szromnik - Puerto, Poprawa, Tamas (79. Sobota) - Pawłowski (53. Bejger), Scalet (53. Makowski), Mączyński, Janasik - Praszelik (71. Zylla), Exposito (71. Piasecki), Pich.

Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Janicki, Baszłaj - Niepsuj (64. Danielak), Bieroński (75. Frelek), Hora, Rzuchowski, Mamić (81. Sierpina) - Roginić (81. Tulio), Biliński (75. Wilson).