Jutro na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej rozpoczną się prace związane z renowacją murawy. Płyta boiska po kilku kolejkach rozgrywanych w zimowych warunkach jest w kiepskim stanie, dlatego BBOSiR chce wykorzystać zbliżającą się okazję i sprowadza specjalistyczną maszynę, by wykonać dosiew wgłębny trawy. 

W sobotę w Bielsku-Białej piłkarze Podbeskidzia zmierzyli się z Lechią Gdańsk. Było to czwarte domowe spotkanie "Górali" od końca stycznia i już po kilkunastu minutach gry dało się zauważyć, że w kiepskim stanie jest płyta boiska. Najgorzej wygląda zacieniony fragment murawy od strony ul. Broniewskiego.

Problem stanu płyty po kilku kolejkach rozgrywanych w zimowych warunkach występuje nie tylko w naszym mieście. Jak dowiedział się portal, jutro BBOSiR przystąpi do prac związanych z renowacją murawy. - We wtorek rozpoczynamy dosiew wgłębny całej płycie boiska, zakres prac zakłada wykonanie dosiewu wzdłuż i wszerz w tzw. szachownicę. Ściągamy do tego celu specjalistyczną maszynę, która nacina delikatnie murawę, wrzuca ziarno, a następnie wszystko przysypuje. Po wykonanym zabiegu nakryjemy murawę geowłókniną, aby wzmocnić efekt wzrostu trawy - mówi Rafał Fleszar, dyrektor BBOSiR.

Płyta boiska przy Rychlińskiego jest regularnie zasilana nawozami i tak też będzie w najbliższych tygodniach. Kolejny domowy mecz Podbeskidzie rozegra w Bielsku-Białej dopiero na początku kwietnia. Jeśli sprzyjać będzie pogoda, to do tego czasu stan murawy powinien ulec znaczącej poprawie.

bak

Foto: J. Ziemianin/TSP